• שאלות ותשובות
יש לכם שאלות בנוגע להזמנה שביצעתם, הטיסה, מדיניות ביטולים או כל נושא אחר?
98% מקהל לקוחותינו מצאו תשובה לשאלתם בעמוד זה. גם אתם תמצאו.

1.איך אני יודע שההזמנה שלי מאושרת ?

בסוף הליך ההזמנה , לאחר התשלום בכרטיס אשראי באתר תקבלו מס' הזמנה. שימרו מספר זה לפניות בהמשך. נדגיש כי הליך אישור ההזמנה אינו סופי ומותנה בהצלחת חיוב כרטיס האשראי. במידה ובחרתם באפשרות תשלום באמצעות נציג בהמשך, תקבלו מספר פנייה, זהו איננו אישור הזמנה. בעת תשלום בטלפון מחירו של כרטיס הטיסה אותו הזמנתם יקבע סופית רק בעת חיוב כרטיס האשראי שלכם בפועל. לעיתים חברות התעופה מעדכנות את עלויות הכרטיסים. אנו כמובן נחייב את כרטיס האשראי שלכם רק לאחר אישורכם לגבי סכום החיוב. בסיום התהליך כשהזמנתכם אושרה אנו נשלח אילכם את האישורים והקבלות בהתאם.

2.האם ניתן לבטל הזמנה לאחר הרכישה?

בהחלט כן, בכפוף להוראות החוק בעניין ביטול עיסקאות. ביטול הזמנה מתבצע במילוי טופס ביטול טיסה הנשלח לשירות הלקוחות. ( לינק) אישור ביטול ההזמנה ישלח במייל. בעיקרון ניתן לבטל כל עסקה תוך 14 יום מביצוע העסקה ובתנאי שהביטול אינו בטווח 7 ימי עבודה ממועד הטיסה. ככלל, טיסות שכר או טיסות לואו קוסט דמי הביטול הם מלאים בגובה עלות הכרטיס ובתנאי שהביטול הוא לאחר 14 ימים. בטיסות סדירות, דמי הביטול לאחר 14 יום הן בכפוף למדיניות חברות התעופה וסוג הכרטיס שרכשתם. טיסות שאינן יוצאות או חוזרות לישראל דמי הביטול עליהן הוא בגובה עלות הכרטיס. אנו ממליצים לכם לעיין בנוסח המלא של תקנות הגנת הצרכן- ביטול עסקת מכר מרחוק. (להכניס לינק)

3.כיצד ניתן לשנות פרטי נוסע?

במידה ומצאתם כי הפרטים שהקלדתם אינם נכונים – צרו קשר מיידית עם שירות הלקוחות שלנו על ידי מילוי טופס שינוי פרטים בלינק המצורף שינוי פרטים לאחר התשלום כרוך ברוב המקרים בתשלום נוסף הנגבה עבור חברת התעופה ולנו אין יכולת להשפיע בעניין. בדקו היטב את הפרטים ורשמו אותם בדיוק כפי שמופיע בדרכון שלכם.

4.לא קיבלתי אישור הזמנה במייל- מה לעשות ?

בדוק בתיבת הספאם או דואר הזבל. במידה ולא מצאת- פנה לשירות הלקוחות במייל ....

5.האם ניתן לשדרג את כרטיס הטיסה לאחר ההזמנה ?

עקרונית כן. בכפוף לזמינות ולמחירים. פנה לנציגי השירות שלנו במידה ואתה מעוניין בטופס המיועד לכך באתר.

6.כיצד אני מקבל את כרטיס הטיסה שלי ?

כרטיסי הטיסה, קבלות וכל חומר נוסף ישלחו אליך לתיבת הדואר האלקטרוני לפי הפרטים שמסרת באתר. במידה ואינך מוצא בתיבת המייל שלך, אנא בדוק בתיבת ה-"ספאם" או דואר הזבל. כמו כן במידה וכרטיס הטיסה אינו נמצא בתיבת ה"ספאם" או בדואר הזבל, תוכל ליצור קשר עם שירות הלקוחות בטופס המיועד לכך( מצורף לינק )

1.מחיר הטיסה השתנה כשהתקדמתי לשלב ההזמנה, למה ומה עלי לעשות?

המחירים המוצגים באתר smartair.co.il הינם מחירים המגיעים ישרות מחברות התעופה והספקים השונים. המחירים מעודכנים בזמן אמת הן מבחינת זמינות המושבים והן מבחינת זמינות המחיר שהוצג. על כן יתכן שבתהליך ההזמנה המחיר ישתנה. בעמוד סיכום יופיע המחיר הסופי של ההזמנה טרם התשלום.

2. אני טס עם חברת low-cost- מה זה אומר ומה עליי לדעת?

טיסתlow cost זו טיסה שעלות כרטיס הטיסה נמוכה וכוללת רק את רכישת המקום על הטיסה ותיק יד, טיסות low cost אינן כוללות ארוחות ושתייה ושליחת מזוודות בבטן המטוס, על כל השירותים הללו יש לשלם תשלום נוסף. מומלץ מאוד לבצע צ'יק אין מוקדם באתר חברת התעופה ולהגיע עם כרטיס עלייה למטוס מודפס ולו רק למנוע את האפשרות לחיוב נוסף בשדה התעופה בזמן צ'יק אין.

3. איך אני מבטל טיסה שהזמנתי?

ביטול הזמנה מתבצע במילוי טופס ביטול טיסה הנשלח לשירות הלקוחות. ( לינק) אישור ביטול ההזמנה ישלח במייל. בעיקרון ניתן לבטל כל עסקה תוך 14 יום מביצוע העסקה ובתנאי שהביטול אינו בטווח 7 ימי עבודה ובתנאי שהביטול הוא לאחר 14 ימים. בטיסות סדירות, דמי הביטול לאחר 14 יום הן בכפוף למדיניות חברות התעופה וסוג הכרטיס שרכשתם. טיסות שאינן יוצאות או חוזרות לישראל דמי הביטול עליהן הוא בגובה עלות הכרטיס. אנו ממליצים לכם לעיין בנוסח המלא של תקנות הגנת הצרכן- ביטול עיסקת מכר מרחוק. (להכניס לינק)

4.איך אני משנה טיסה שהזמנתי?

שינוי טיסה מתבצע במילוי טופס שינוי טיסה הנשלח לשירות הלקוחות.( לינק) שינוי טיסה לאחר אישור ההזמנה כרוך ברוב המקרים בתשלום נוסף.

5.האם אני יכול לבצע צ'יק אין מוקדם?

רצוי מאוד לבצע צ'ק אין מוקדם מהבית ולא בשדה. צ'ק אין מוקדם באתר חברת התעופה עשוי לחסוך עבורך כסף וזמן יקר בשדה התעופה . ניתן לבצע צ'ק אין בשדה התעופה לפני ההמראה. לעיתים כרוך הדבר בתשלום נוסף בהתאם למדיניות חברת התעופה. לנוחיותך, מצורף קישור לאתר רשות שדות התעופה (לינק) ובו הנחיות מדויקות לאפשרויות ביצוע צ'ק אין מוקדם.

6.האם ניתן לבחור מקומות במטוס?

עקרונית, ניתן לבחור מושב מועדף בטיסה. ככלל חברות התעופה יעדיפו לאפשר לנוסעיהם המתמידים לבחור מקום על פני לקוחות מזדמנים. בחברות לאו קוסט בחירת מושב כרוכה בעלות נוספת. הסיכוי לאישור מקום מועדף יעלה במידה ותבצעו צ'ק אין מוקדם מהבית. לא ניתן לבחור מקום בטיסת צ'רטר.

7.הגעתי לשדה התעופה וגיליתי כי הטיסה נדחתה / בוטלה, מה עושים?

בעיקרון הטיפול בנוסע בעת הגעתו לשדה מבוצע על ידי חברת התעופה. במקרה של ביטול או איחור משמעותי בטיסה פנה לנציג חברת התעופה ולמודיעין שדה התעופה שבשדה לקבלת פרטים . פנה אלינו במקביל לבדיקת אפשרויות לטיסות חלופיות במידה ונדרש. במידה ומתוכננת לך טיסת המשך ציין זאת בפני נציגות חברת התעופה בשדה. שמור את כל המסמכים לרבות אישור עליה למטוס, כרטיסי טיסה וכו לצורך בירורים בהמשך. פרטים על חובות חברת התעופה בעת איחור או ביטול תוכלי למצוא בפרק התנאים הכלליים שבאתר.

8.האם כל חברות התעופה נמאות באתר?

בהחלט כן, באתר smartair.co.il תוכל למצוא את כל חברות התעופה אשר טסות ליעד אליו תרצה לטוס ובנוסף תוכל לשלב בין חברות תעופה שונות בהלוך ובחזור על מנת למצוא את הטיסה הנוחה והמתאימה בדיוק עבורך.

1. איך אני יכול האם הטיסה שלי כוללת כבודה ?

תיק יד- רוב חברות התעופה מאפשרות להביא תיק יד אחד לפי מידות סטנדרטיות והמשקל נע בין 8-10 קילו. מזוודה בבטן המטוס-בהתאם לתנאים של כל חברת תעופה, את תנאי הכבודה עבור הטיסה שלך תוכל למצוא בעמוד " חברות תעופה" (לינק).

2. אני טס בחברת תעופה אחת וחוזר עם חברת תעופה אחרת, איך אני מבצע צ'יק אין?

ראשית יש לבצע צ'יק אין בכל אחת מחברות התעופה בנפרד. לנוחיותך, מצורף קישור לעמוד חברות התעופה(לינק).

3. אני טס בחברת תעופה אחת וחוזר עם חברת תעופה אחרת, איך אני יודע את תנאי הכבודה בכל טיסה ?

ראשית לכל אחת מחברות התעופה יש את תנאי הכבודה שלה. לנוחיותך, מצורף קישור לעמוד חברות התעופה(לינק), בו תוכל למצוא את כל הפרטים.

4. אני בחו"ל והמזוודות שלי לא הגיעו – מה עושים ?

פנה למשרד אבידות ומציאות שבשדה לקבלת אישורים מתאימים. השאר פרטיך ואפשרויות ליצירת קשר איתך בהמשך. במידה ומזוודתך תימסר לך באיחור דרוש אישור מתאים על מועד קבלת המזוודה. שמור את כל המסמכים הרלוונטיים – אישורים, כרטיסי עלייה למטוס, כרטיסי טיסה. במידה וחברת התעופה תאשר לך לרכוש ציוד אישי – שמור את הקבלות המקוריות. אנו מציעים באתר שלנו אפשרות לביטוח המטען שלכם, פרטים נוספים תוכלו למצוא במהלך ההזמנה.

5. הזמנתי טיסת קונקשיין, האם עליי לקחת את המזוודות ולבצע צ'יק אין מחדש ביעד האמצע או שהמזוודות ממשיכות עד ליעד הסופי?

TESXTTESXר.

1. לא קיבלתי קבלה עבור ההזמנה שלי

קבלות וכל חומר נוסף ישלחו אליך לתיבת הדואר האלקטרוני לפי הפרטים שמסרת באתר. במידה ואינך מוצא בתיבת המייל שלך, אנא בדוק בתיבת ה-"ספאם" או דואר הזבל. כמו כן במידה והקבלה איננה נמצאת בתיבת ה"ספאם" או בדואר הזבל, תוכל ליצור קשר עם שירות הלקוחות במייל info@smartair.co.il

2. איך אני מקבל החזר עבור ביטול הזמנה?

TEXT TEXT TEXT

3. מה הם אפשרויות התשלום שעומדים לרשותי?

באתר בעת ביצוע ההזמנה ישנן 2 אפשרויות תשלום , הראשונה היה תשלום טלפוני באמצעות נציג smartair שיחזור אליך ואילו השניה תשלום מאובטח באמצעות כרטיס אשראי. ניתן לשלם באמצעות ויזה, מאסטר קארד, אמריקן אקספרס ודיינרס.

4. האם ניתן לשלם בתשלומים?

בוודאי. ניתן לשלם עד 10 תשלומים, חשוב לציין כי ישנה עמלה של חברת האשראי בגין חיוב בתשלומים. בעת ביצוע ההזמנה ניתן לבחור את מספר התשלומים הרצוי.

1. כמה זמן לפני טיסה יש להגיע לשדה התעופה?

רשות התעופה האזרחית בישראל ממליצה על 3 שעות ממועד הטיסה לצורכי הבידוק הביטחוני.

2. תוקף הדרכון שלי מסתיים בעוד חודש, האם צריך לחדש?

בהחלט כן. תוקף הדרכון צריך להיות 6 חודשים לפחות ממועד הטיסה חזרה ארצה. רשויות ההגירה במדינות מסוימות עלולות למנוע כניסה לשטחן במצבים בהם תוקף הדרכון אינו עומד בתנאים אלה.

3. היכן ניתן לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות ניתן לעשות בכל מוקדי ואתרי קופות החולים, בחברות ביטוח ואף באמצעות כרטיס האשראי שלכם. אנו נוכל לסייע לכם ולהציע לכם שירות לביטוח ייחודי.

4.לאילו מדינות אני צריך ויזה ?

אירופה

לרוב המדינות באירופה אין צורך בהוצאת אשרת כניסה, אך במדינות מסוימות כגון ארמניה או בלארוס, יש צורך להצטייד באשרת כניסה למדינה.

צפון אמריקה

הוצאת ויזה לארה"ב כרוכה בתהליך אשר מתבסס על מילוי שאלון אישי, צילום תמונות פספורט בפורמט מיוחד ולא הפורמט הקטן המוכר לדוגמא בתעודת הזהות או רישיון נהיגה, ובראיון אישי בשגרירות האמריקאית בתל אביב או בקונסוליה האמריקאית בירושלים (תקף לתושבי י"ם והסביבה). רוב הויזות תקפות ל-10 שנים, ולכניסות מרובות לארצות הברית, אך חלק מהויזות מוגבלות לגיל ולמצבו האישי של המועמד.

מרכז ודרום אמריקה

רוב מדינות מרכז ודרום אמריקה לא דורשות אשרת כניסה למדינה, אלא רשויות ההגירה מעניקות אשרה ל- 90 יום עם הכניסה למדינה. דוגמאות למדינות אלה: מקסיקו, ארגנטינה, איי בהאמה, ברזיל, קולומביה, קוסטה ריקה וכו'. בחלק מהמדינות כמו קובה, הנוסעים מתבקשים להוציא אשרת כניסה.

אסיה

מספר רב של מדינות במזרח הרחוק מבקשות מאזרחי ישראל ויזת תייר וזאת כתנאי כניסה למדינה. בחלק מהיעדים אפשר לקבל את הויזה במעבר הגבול וליעדים אחרים יש צורך בהנפקת הויזה דרך הפנייה לשגרירות בישראל או באמצעות סוכני נסיעות שונים.

רשימת המדינות: הודו, תאילנד, סין (הונג קונג ומקאו – אין צורך בהוצאת ויזה; טיבט – בנוסף לויזה לסין יש צורך בפרמיט לטיבט), נפאל, מיאנמאר (לבורמה), לאוס, ויאטנם, קמבודיה, יפן.

אפריקה

רוב מדינות אפריקה דורשות אשרת כניסה. דוגמאות למדינות אלה: אוגנדה, איי שייסל, גינאה המשוונית, מוזמביק, אנגולה, מצריים, הרפובליקה המרכז אפריקאית, זימבבואה, מרוקו, אתיופיה, ניגריה, זמביה, חוף השנהב, טנזניה, קונגו, ליבריה, קניה וכו'. אך יש מדינות בהן אין צורך בויזה, כמו סווזילנד או מלאווי שבהן ניתנת אשרה ל-90 יום על ידי רשויות ההגירה עם הכניסה למדינה.

אוסטרליה והפסיפיק

כל אזרחי העולם המבקשים להגיע לאוסטרליה מחויבים בהוצאת ויזה למעט תושבי ניו זילנד. אזרחי ישראל הרוצים להגיע לאוסטרליה מתבקשים להוציא ויזה דרך משרדי הנסיעות או בדואר רשום וזאת מפני שאין קבלת קהל בשגרירות אוסטרליה בישראל להוצאת ויזה. לניו זילנד קיים פטור מאשרת כניסה, רשויות ההגירה מעניקות אשרה ל-90 יום בעת הכניסה למדינה.

5. נהיגה בחו"ל

חלק גדול ממדינות העולם בהן רוב מדינות אירופה וארה"ב מכירות ברישיון הישראלי הממוחשב, ואם זאת עדיין יש מדינות בהן בעלי רישיון ישראלי ממוחשב מתבקשים להוציא בנפרד רישיון נהיגה בינלאומי.

רישיון הנהיגה הבינלאומי הוא בעצם תרגום של הרישיון הישראלי הממוחשב לשפות שונות והוא מקנה את הזכות לנהוג בחו"ל בהתאם לדרגות הרישיון הנהיגה של הנוסע ומותנה בכך שיוצמד לרישיון ישראלי בתוקף. שירות זה כרוך בתשלום, כאשר הגופים המורשים להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי הינם טלדור ומ.מ.ס.י. (לא יינתן רישיון נהיגה בינלאומי לנהג חדש הדורש מלווה).

השימוש ברישיון הישראלי יכול להיות מוגבל בגיל הנהג או בזמן, וזאת על פי המלצת משרד התחבורה.

פירוט המדינות המתירות נהיגת רכב פרטי ברישיון נהיגה ישראלי (ממוחשב עם תמונה):

אוסטרליה

לתקופה של 3 חודשים מיום הכניסה למדינה

איטליה

לתקופה של 12 חודשים מיום הכניסה למדינה

אירלנד

לתקופה של 12 חודשים מיום הכניסה למדינה

אל סלבדור

לתקופה של 3 חודשים מיום הכניסה למדינה

ארה"ב

לתקופה של 12 חודשים מיום הכניסה למדינה

בלגיה

לתקופה של 6 חודשים מיום הכניסה למדינה

בריטניה

לתקופה של 6 חודשים מיום הכניסה למדינה

גרמניה

לתקופה של 6 חודשים מיום הכניסה למדינה

הולנד

לתקופה של 6 חודשים מיום הכניסה למדינה

הונגריה

מגיל 18 ולתקופה של 12 חודשים מיום הכניסה למדינה

נורבגיה

לתקופה של 3 חודשים מיום הכניסה למדינה

סינגפור

לתקופה של 3 חודשים מיום הכניסה למדינה

ספרד

לתקופה של 6 חודשים מיום הכניסה למדינה

פורטוגל

לתקופה של 3 חודשים מיום הכניסה למדינה

פינלנד

לתקופה של 12 חודשים מיום הכניסה למדינה

צ'כיה

לתקופה של 3 חודשים מיום הכניסה למדינה

צרפת

מגיל 18 ולתקופה של 12 חודשים מיום הכניסה למדינה

קוסטה ריקה

לתקופה של 3 חודשים מיום הכניסה למדינה

קפריסין

לתקופה של 6 חודשים מיום הכניסה למדינה

שבדיה

לתקופה של 12 חודשים מיום הכניסה למדינה

שוויץ

מגיל 18 ולתקופה של 12 חודשים מיום הכניסה למדינה

תורכיה

מגיל 18 ולתקופה של 12 חודשים מיום הכניסה למדינה


מדינות בהם נוהגים בצדו הימני של הרכב:
אנגליה, האי הבריטי, ויילס, סקוטלנד, אירלנד, דרום אפריקה, אוסטרליה, יפן, הודו, הונג דונג, תאילנד, נפאל, סינגפור, קפריסין, ג'מייקה.

6. חיסונים

חיסון נגד טטנוס (TETANUS) ודיפטריה (DIPHTERIA T.D)

חיסון בסיס הניתן במסגרת חיסוני שגרה בילדות (זריקת דחף כל 10 שנים).
החיסון מומלץ אם עברו יותר מ-10 שנים מחיסון דחף אחרון ולכן יש לפנות לרופא המשפחה או קופת החולים כדי לקבל את החיסון.

ארצות סיכון

כל העולם. על המטייל לפני הנסיעה לקבל את החיסון, אם חלפו יותר מ-10 שנים ממנת דחף אחרונה. במידה ומדובר על טיולים אתגריים בהם קיים חשש לפציעות, מומלץ לקבל את החיסון גם לאחר 5 שנים. החיסון ניתן כחיסון כפול נגד טטנוס ודיפטריה.

צהבת A

מדובר על דלקת כבד הנגרמת כתוצאה מחיידק. לרוב התסמינים נמשכים על פני פרק זמן של עד חודשיים. תסמינים נפוצים הינם: תחושת עייפות ותשישות, בחילה ואי נוחות באזור הבטן וחום גוף. נדבקים במחלה זו דרך מזון או מים מזוהמים (גם מאדם לאדם). המחלה שכיחה יותר במדינות עם מצב תברואתי נמוך. 

ארצות סיכון

אפריקה: כולה למעט דרום אפריקה.
דרום ומרכז אמריקה: כל המדינות.
מזרח אסיה: הודו, תאילנד, סין, נפאל, ויטנאם, מלזיה, בורמה, פיליפינים.
מזרח תיכון: מצרים כולל סיני.

חיסון נגד טיפואיד (טיפוס הבטן) – VIVOTIF

טיפוס הבטן הינה מחלה הנגרמת על ידי חיידק הסלמונלה ופוגעת במערכת העיכול, בטחול ובמוח. החיידק מועבר במזון ומים מזוהמים. החיסון נגד טיפוס הבטן ניתן בגיל שנתיים, אך הדבר לא מבטיח הגנה מלאה. יש להמשיך להקפיד על כללי ההיגיינה האישית והתזונתית. למחלה זו 10% תמותה, ללא טיפול.

ארצות הסיכון

אפריקה: כל מרכז אפריקה כולל קניה.
דרום ומרכז אמריקה: מקסיקו, גואטמלה, אל סלודור, ושאר מדינות דרום אמריקה.
מזרח אסיה: הודו, סין, נפאל, ויטנאם, מלזיה, מינאמר (בורמה), פיליפינים.
מזרח תיכון: מצרים כולל סיני.

חיסון נגד דלקת קרום המוח (דלקת עוצבה מניגוקוקית)

דלקת קרום המוח הינה מחלה קשה הפוגעת במעטפות של המוח וחוט השדרה. הטיפול במחלה זו הוא בדרך כלל דרך אנטיביוטיקה אך עדיין שיעורי התמותה גבוהים. תסמינים עיקריים לדלקת קרום המוח הינם: חום גבוה פתאומי, בחילות והקאות וירידה בתפקוד המנטאלי. המחלה מתפרצת במקומות שונים בעולם ולכן יש להתחסן לפני הנסיעה, מכיוון שההדבקה במחלה הינה מאדם לאדם.

ארצות הסיכון

דרום אמריקה: רצוי ביותר בברזיל. ממולץ לשאר המדינות.
אפריקה: כלל מדינות מזרח אפריקה (כולל קניה).
מזרח אסיה: הודו, תאילנד, סין, נפאל, ויטנאם, מלזיה, מינאמר (בורמה), פיליפינים.
מזרח תיכון: סעודיה (חובת קבלת החיסון לצורך כניסה).

חיסון נגד קדחת צהובה

מחלת חום המועברת על ידי עקיצת יתושים. מבין תסמיני המחלה – חום גבוה, צמרמורות וכאבי ראש ושרירים. חיסון למחלה זו נדרש כתנאי כניסה לאזורים מסוימים.

ארצות הסיכון

אפריקה: קניה, ניגריה, אתיופיה, סודן, צאד, ניגר, בנין, טוגו, גאנה, חוף השנהב, ליבריה, בורקינה-פאסו, סיירה ליאונה, גינאה ביסאו, גמביה, סנגל, קמרון, הרפובליקה המרכז אפריקאית, גאבו, גינאה המשוונית, קונגו, זאיר, אוגנדה, סומליה, טנזניה, רואנדה, בורונדי, אנגוליה, זמביה (חלקים מסומיים).
יש לקבל את החיסון גם בנסיעות קצרות ובטיול מאורגן.
דרום אמריקה: ברזיל (חלקים מסויימים), גינאה הצרפתית, סורינאם, גואינה, ונצאולה, אקוודור (חלקים מסויימים), פרו (חלקים מסויימים), בוליביה (חלקים מסויימים), קולומביה, פנמה.

מלריה

המלריה הינה מחלה קשה שעלולה להסתיים במוות או מצריכה טיפול קשה וממושך. המחלה מועברת באמצעות עקיצת יתוש מסוג אנופלס. תסמיני המחלה הינם: חום, צמרמורות, צהבת ואנמיה. המלריה שכיחה בקרב המטיילים והתרמילאים הישנים באזורים כרפיים או יערות.

ארצות הסיכון

אפריקה: כל המדינות למעט צפון אפריקה (מצריים, לוב, סודאן, אלגיריה, טוניסיה, מרוקו).
דרום אפריקה: פארק קרוגר בלבד, כולל מדאגסקר- כל השנה.
מזרח אסיה: הודו, וכלל מדינות תת היבשת ההודית- כל המדינה, בכל השנה. נפאל-בכל האיזורים הנמוכים בכל השנה.
תאילנד- באזורים כפריים/ מיוערים בלבד ואתרי תיירות עיקריים כל השנה.
סין- במרבית האיזורים בדרום סין בהתאם לעונות השנה.
וייאטנם, ניו גינאה (פפואה), לאוס- בכל המדינה בכל השנה.
מינאמר (בורמה)- במרבית האיזורים מתחת ל-1000 מטר, במרץ-דצמבר.
קמבודיה- כל השנה.
אינדונזיה, מלזיה- כל השנה.
דרום אמריקה: ברזיל, קולומביה, ונצואלה- כפרים/ יערות- כל השנה, בוליביה, פרו, אקוודור- כפרים מתחת ל1500 מטר בכל השנה.
גואינה הצרפתית-כל השנה.
ארגנטינה, פארגוואי- כפרים, יערות בצפון כל השנה.
מרכז אמריקה: גואטמלה, אל סלבדור- כל השנה. מקסיקו, פנמה, ניקראגווה- יוני, דצמבר בלבד ובכפרים בכל השנה. 


7. מה מותר להעביר בשדה התעופה?

להלן מספר הנחיות והמלצות לנסיעה:

על מנת להעביר משקאות, תכשירי קוסמטיקה, או נוזלים אחרים, ללא מגבלות, קיימות 2 אופציות:

1. לשים את המוצרים במזוודות הנשלחות לבטן המטוס 
2. לקנות את המוצרים בחנויות הדיוטיפרי בשדה התעופה

על מנת להעביר נוזלים, מוצרי קוסמטיקה למיניהם ומוצרים נוספים אשר נקנו מחוץ לחנויות הדיוטיפרי, יש להצטייד בשקית שקופה נסגרת בנפח מקסימאלי של ליטר ובמידות של 20 ס"מ * 20 ס"מ. הוראות בטיחות אלו נכנסו לתוקף ב - 06/11/2006 בכל שדות התעופה האירופאיים והם נקבעו על ידי הועידה האירופאית. כלומר מכלים (בקבוקים, צנצנות, שפופרות וכו') אסור שיכילו יותר מ - 100 מיל', כאשר מוצרים אלו מוכנסים לתוך השקית השקופה.

מותר להעלות למטוס מוצרי מזון לילדים ותינוקות וכמו כן תרופות נחוצות. יתכן כי הנוסע יתבקש להוכיח את האוטנטיות של המוצרים או להציג מרשם רופא עבור התרופות.


8. בתי חולים בחו"ל

ניתן למצוא רשימה של בתי חולים בקישור הבא:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lists of hospitals

הרשימה מחולקת לפי יבשות, ולאחר מכן לפי מדינות.